ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

استقامت هوازی ( قلبی – عروقی)

استقامت هوازی توانایی بدن شما برای انجام ورزش‌هایی مانند دویدن، پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری و در واقع هر چیزی که دستگاه هوازی (ریه، قلب، رگ‌های خونی) شما را به کار می‌گیرد است تا برای مدت زمان طولانی‌تر تمرین کنید.

اگر به زبان ساده بخواهیم آن را بیان کنیم، فرض کنید مشغول فوتبال بازی کردن هستید، اگر بعد از مدتی بریده بریده حرف بزنید و توانایی ادامه را نداشته باشید یعنی استقامت هوازی شما کم است، اما چنانچه مدت زمان زیادی مشغول به فعالیت باشید و دیر احساس خستگی کنید، از آمادگی هوازی و استقامت قلبی عروقی خوبی برخوردار هستید.

قلب و ریه بدن شما را با اکسیژن سوخت رسانی می کنند که مورد نیاز عضلات شماست. این گونه عضلات مطمئن می شوند که اکسیژن کافی برای انجام تمرین را در اختیار دارند.
بنابراین به طور علمی کارآیی قلب و عروق و ریه برای رساندن اکسیژن به بافت و توانایی برداشت اکسیژن توسط بافت و نیز قابلیت دفع CO2 توسط قلب و عروق و ریه را استقامت قلبی تنفسی گویند.

راهکار های پیشگیری و یا مقابله با «زانو درد» در کوه‌نوردی

زانوهای شما در طول شبانه روز و زندگی روزمره، فشار زیادی را متحمل می‌شوند. بر طبق گفته‌ی یک وبسایت پزشکی معتبر، تنها بالا رفتن از پله‌ها، فشاری معادل چهار برابر وزن شما را به زانوهایتان وارد می‌کند. با این حساب تصور کنید وقتی یک کوله‌پشتی سنگین بر پشت دارید و می‌خواهید از کوه بالا بروید، زانوهایتان تحت چه فشاری قرار می‌گیرند!

درد زانوها از موارد بسیاری ناشی می‌شود که شامل: آرتزوز، تاندونیت، آب آوردگی مفاصل، گرفتگی عضلات و غیره می‌شود که فهرست طولانی‌ای دارد. بعضی از این موارد، مثل گرفتگی عضلات، موقتی هستند و در گذر زمان بهبود پیدا می‌کنند. اما مصدومیت‌های دیگر، می‌توانند به دردی مزمن تبدیل شوند و زندگی روزمره‌ی شما را تحت‌الشعاع خود قرار دهند.

آمادگی قبل از کوه‌نوردی
ورزش و رژیم غذایی سالم دو موردی هستند که باید قبل از این که به دل کوه بزنید، رعایت کنید تا دچار زانو درد نشوید.

ادامه مطلب...

آمار سایت

1676648
امروزامروز1187
دیروزدیروز1477
این ماهاین ماه14282
کل بازدید کنندگانکل بازدید کنندگان1676648
آی پی شما :34.207.247.69

رزو تبلیغات

جهت تبلیغات شغل خود در سایت با شماره  09368194627  تماس بگیرید

چه کسی آنلاین است؟

ما 192 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تبلیغات شما

آخرین کوهنورد ثبت شده

  • modir
  • rokh