ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

مقابله با تاول‌ها در سنگ‌نوردی داخل سالن

سنگ‌نوردی داخل سالن هم نوعی تفریح و هم نوعی چالش محسوب می‌شود و همچنین ممکن است منجر به ایجاد تاول بویژه در دستان شما شود. هر چند این تاول‌ها اکثرأ خودبخود برطرف می‌شوند اما می‌توانید با اتخاذ تدابیر مناسبی به بهبود سریع‌تر آن‌ها کمک شایانی کنید.

سنگ‌نوردی داخل سالن
سنگ‌نوردی سالنی تقریبا تمام بدن شما را درگیر می‌کند و نیازمند انعطاف بدنی، تعادل و البته قدرت بدنی است. از آنجایی که شما برای صعود مسیر نیاز به برنامه‌ریزی دارید، این ورزش نیاز به خلاقیت و توانایی تصمیم‌گیری بالایی دارد. تغییر مسیر‌ها و البته تغییر زاویه دست‌ها‌ و پاها می‌تواند از بروز تاول‌ها پیش‌گیری کند.

ایجاد تاول
معمولا تاول‌ها در نتیجه بروز اصطکاک در سطح پوست در مدت طولانی و عمدتا در دست‌ها و پاها رخ می‌دهند.

درمان تاول‌ها
تاول‌های کوچک را می‌توانید شخصا ‌بانداژ و به حال خود رها کنید تا خودبخود بهبود یابند. در مورد تاول‌های بزرگتر اگر از روش‌های ضدعفونی مناسبی استفاده کنید، می‌توانید آنها را سوراخ و تخلیه کنید.

تخلیه تاول‌ها


سطح تاول و پوست اطراف آن را به وسیله الکل ایزوپروپیل (الکل مخصوص شستشو و ضدعفونی) پاک کنید. سوزنی را در حدود 30 تا 45 ثانیه در الکل قرار دهید و سپس نوک سوزن را با قسمت آبی شعله 30 تا 45 ثانیه دیگر حرارت دهید. نوک سوزن که با شعله آبی حرارات دیده بود داخل تاول کنید، سپس تاول را به آرامی‌فشار دهید تا تخلیه شود، مجددا سطح تاول را با الکل تمیز کرده  و سطح پوست را با یک باند تمیز پانسمان کنید.

هشدار
هرگز تاول‌ها را بدون آنکه قبلا سطح آن را با الکل مخصوص ضدعفونی کرده باشید و همچنین بدون استفاده از سوزنی که ضدعفونی شده باشد تخلیه نکنید. اگر پوست اطراف تاول قرمز رنگ یا ملتهب یا مایع درون آن کِدِر باشد شخصا نسبت به تخلیه و درمان آن اقدام نکنید و  بهتر است برای جلوگیری از عفونت و وخیم‌تر شدن موضوع، به پزشک مراجعه کنید.

ترجمه: پویا سلیمانی

آمار سایت

1199573
امروزامروز93
دیروزدیروز1624
این ماهاین ماه28495
کل بازدید کنندگانکل بازدید کنندگان1199573
آی پی شما :3.237.200.21

رزو تبلیغات

جهت تبلیغات شغل خود در سایت با شماره  09368194627  تماس بگیرید

چه کسی آنلاین است؟

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تبلیغات شما

آخرین کوهنورد ثبت شده

  • Ali_esmaeli
  • ادمین
  • rokh