ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

تخريب مفصل زانو در کوهنوردی

باید ها ونباید ها

بي شك ورزش كوهنوردي با تمامي لذت ها و زيبايي هاي آن هميشه طرفداران بي شماري داشته و خواهد داشت ولي رعايت نكردن برخي اصول اوليه در دراز مدت سبب تخريب مفصل زانو شده و باعث درد فراوان در مفصل زانو خواهد شد.

پيشگيري بهترين راه درمان هر دردي ميباشد:

1- كاملترين و بهترين راه تقويت مفصل زانو بدنسازي عضلات چهار سر زانو و همسترينگ ميباشد.
با تقويت اين عضلات فشار زيادي از روي مفصل زانو برداشته شده و بي شك دچار مشكل زانو درد نخواهيم شد.

2-صعود هاي سرعتي و در ادامه فرودهاي با سرعت بالا در محيط كوهستان شايد در ابتدا شما رو دچار مشكل نكند ولي در دراز مدت مفصل زانو را تخريب كرده و ميتواند هر كوهنوردي را زمين گير كند.

3- حمل كوله هاي سنگين يكي ديگر از عوامل تخريب كننده مفصل زانو و همچنين سبب كمردرد خواهد شد. لازم به ذكر است كه بيشترين وزني كه هر كوهنورد مجاز به حمل آن ميباشد بايد حداكثر ١/٤ وزن خودش باشد.

 

4-استفاده از كفش مناسب كوهنوردي هر فصل با رعايت استاندارهاي جهاني يكي ديگر از عوامل پيشگيري كننده از تخريب مفصل زانو ميباشد.

5- استفاده از باتوم كوهنوردي در هر صعود و فرودي در محيط كوهستان بي شك يكي ديگر از مهمترين عوامل پيشگيري كننده از تخريب مفصل زانو استفاده صحيح و درست از باتوم كوهنوردي ميباشد.
در هنگام فرود بيشترين ضربه و فشار را مفصل زانو با ٥ برابر وزن هر شخص تحمل ميكند. يعني اگر به عنوان مثال وزن شما در حدود ٨٠ كيلو و كوله پشتي شما٢٠ كيلوگرم باشد؛ در هنگام فرود مفصل زانوي شما فشاري در حدود ٥٠٠ كيلوگرم را تحمل ميكند؛ ولي با استفاده صحيح از باتوم كوهنوردي علاوه بر حفظ تعادل و نظم در هنگام فرود ٣٠درصد از فشار وارده بر مفصل زانو را بر ميدارد.

6- خوردن مايعات فراوان در هنگام كوهنوردي علي الخصوص خوردن آب سبب هيدراته شدن بدن شده و از آسيب هاي وارده به مفصل زانو در دراز مدت ميكاهد.

7- كاهش وزن يكي ديگر از عواملي است كه علاوه بر حفظ سلامتي بدن هر شخصي سبب پيشگيري از تخريب مفصل زانو خواهد شد.

8- ريكاوري مناسب پس از هر برنامه كوهنوردی؛ بهترين و مناسب ترين راه ريكاوري مفصل زانو پس از هر برنامه سنگين كوهنوردي؛ شنا كردن و راه رفتن در آب استخر ميباشد.

9- خوردن قرصهاي گلوكوزامين و غضروف ساز فقط و فقط جنبه تجاري و تبليغاتي داشته و شايد در كوتاه مدت سبب كاهش درد در مفصل زانو شوند ولي در دارز مدت اثري نخواهند داشت.
با رعايت يک رژيم سرشار از غذاهاي دريايي و سبزيجات فراوان زانوی سالمتری داشته باشید

آمار سایت

1676648
امروزامروز1187
دیروزدیروز1477
این ماهاین ماه14282
کل بازدید کنندگانکل بازدید کنندگان1676648
آی پی شما :34.207.247.69

رزو تبلیغات

جهت تبلیغات شغل خود در سایت با شماره  09368194627  تماس بگیرید

چه کسی آنلاین است؟

ما 201 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تبلیغات شما

آخرین کوهنورد ثبت شده

  • modir
  • rokh