ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

شرایط صعود به دماوند از مسیر جنوبی

فدراسیون کوهنوردی طی نامه ای به استانداری مازندران طرح خود برای به اصطلاح ساماندهی تردد در دماوند ( جبهه جنوبی) را اعلام کرده است.

بر اساس این طرح:
- کوهنوردان غير باشگاهی حق صعود ندارند.

- کوهنوردان بدون مدارک آموزشی دوره های کوهپیمایی ، سنگنوردی ، یخ و برف ، پزشکی کوهستان ، ناوبری و محیط زيست حق صعود ندارند.

- تیم ها بدون رزرو قبلی و معرفی نامه باشگاهي حق صعود ندارند.

مطالعه بیشتر...

عرق سوز شدن از عوارض شایع در فعالیت کوهنوردی در فصل گرما

عرق سوز شدن از عوارض شایع در فعالیت کوهنوردی در فصل گرما

عرق سوز شدن از عوارض انجام فعالیتهای ورزشی در فصل تابستان می باشد. کوهنوردی در این روزها و در شرایط هوای گرم تابستان می تواند با عارضه عرق سوز شدن قسمت های خاص بدن از جمله بین پاها و زیر بغل همراه باشد.

عرق‌سوز را می‌توان با روش‌های زیر درمان کرد:

۱. ناحیه مورد نظر را خنک کنید. یک دستمال خنک و خیس روی عرق‌سوزها بگذارید یا حداقل برای ۲۰ دقیقه آن را زیر دوش آب سرد نگه دارید.

مطالعه بیشتر...

سردی و بی‌حسی دستها در کوهنوردی و برخی دلایل آن

اگر شما از آن دسته افرادی نباشید که در کوهستان و حتی با پوشیدن دستکش مناسب کماکان احساس سردی و بی‌حسی در دست ها و انگشتان خود می‌نمایند، حتما با این دسته افراد برخورد داشته‌اید. در اینجا سعی شده تا به برخی از مهم ترین دلایل ایجاد این حس در کوهنوردان اشاره شود.

1. انتقال خون

افت و پایین بودن فشار خون یکی از دلایل ایجاد چنین حالاتی است، در این صورت بهتر است فشار خون خود را اندازه‌گیری کنید.

2. اجزای خون

یکی از دلایل احتمالی وقوع چنین حالتی می‌تواند کم خونی و فقر آهن باشد. در این صورت شما باید با گنجاندن مولتی ویتامین‌ها و مکمل آهن (تحت نظر پزشک) در رژیم غذایی خود به این مشکل غلبه کنید.

3. اختلالات خونی

مطالعه بیشتر...

بی خوابی های پیش از برنامه:

یڪی از عوامل خواب آلودگی در برنامه های ڪوهنوردی صعودهای شبانه،عزیمت های شبانه به مناطق ڪوهنوردی (بواسطه راههای دور) وبی خوابی های زمینه ای وعدم استراحت ڪافی پیش از برنامه است ڪه می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در حین اجرای برنامه برای ڪوهنورد داشته باشد. برنامه های سنگین ڪوهنوردی اگر با استراحت ڪافی پیش از برنامه همراه نباشد می تواند در حین اجرای برنامه باعث خواب آلودگی مفرط برای ڪوهنورد باشد ڪه این شرایط در ارتفاع بالا ڪه بیماری حاد ڪوهستان یا ارتفاع زدگی خفیف هم مزید بر علت است می تواند خواب آلودگی را تشدید ڪند.صعود ڪوهنوردان از راه های دور ڪه بواسطه مشغلیت های ڪاری شبانه با وسیله نقلیه به مناطق ڪوهنوردی عزیمت می ڪنندو شب قبل از برنامه استراحت خوب وڪافی ندارند می تواند وضعیت ڪوهنورد رادر طی برنامه تحت تاثیر منفی خواب آلودگی قراردهد.برنامه ریزی زمانی مناسب و درنظر گرفتن زمان استراحت ڪافی می تواند شرایط بهتر وایمن تری را برای ڪوهنورد فراهم ڪند تا با هوشیاری بیشتر وتمرڪز بهتر بتواند صعود موفق تری داشته باشد.

آمار سایت

376682
امروزامروز620
دیروزدیروز1716
این ماهاین ماه18023
کل بازدید کنندگانکل بازدید کنندگان376682
آی پی شما :107.23.129.77

رزو تبلیغات

جهت تبلیغات شغل خود در سایت با شماره  09368194627  تماس بگیرید

چه کسی آنلاین است؟

ما 35 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تبلیغات شما

آخرین کوهنورد ثبت شده

  • Ali_esmaeli
  • ادمین
  • rokh